Parapety


Parapety Firmy Alston

Parapety zewnętrzne stalowe

Parapety zewnętrzne są produkowane z najwyższej jakości ocynkowanych blach stalowych oraz aluminiowych produkowanych przez międzynarodowe koncerny.

Charakterystyka i zalety:
• Materiał – blacha stalowa ocynkowana. Powierzchnia blachy pokryta farbami poliestrowymi i dodatkowo zabezpieczona folią ochronną (polietylen).
• Kolorystyka – standardowe kolory to brąz (RAL 8017 i 8019) oraz biały (RAL 9010) i srebrny (RAL9006).
• Trwałość – parapety posiadają zabezpieczenie antykorozyjne i są odporne na UV oraz na wpływ warunków atmosferycznych (wilgoć, temperatura).

Dane techniczne:
• Grubość – 0,75mm
• Długość – do 6mb (dla kolorów RAL 8017, 8019, 9010,9006,)
• Szerokość – 90 / 12 / 15 / 18 / 20 /22,5 / 25 / 27,5 / 30 / 35 / 40cm

Zaślepki:
• Komplet (lewa i prawa) – długość 35 cm standardowo w kolorach biały i brąz, również zaślepki są dobrane wg kolorystyki z palety RAL).

Parapety Aluminiowe dostępne są w grubości 1,2mm i kolorach Biały (RAL 9016) i Brąz (RAL 8019).

Parapety zewnętrzne stalowe okleinowane ocynk występują w kolorach złoty dąb, orzech, Wenge (Dąb bagienny) o grubości 0,70 mm. Parapety stalowe okleinowane powlekane są poliestrem, cięte na dowolny wymiar.

• maksymalna długość 6 metrów bieżących.
• Szerokość – 90 / 120 / 150 / 180 /200 / 230 / 250 / 280 / 300 / 350 / 400 cm

Parapety zewnętrzne Aluminiowe typ ”Płytka” występują w kolorach (RAL 8019) i Miedź Antyk

• Maksymalna długość 3 metry bieżące
• Szerokość – 150 / 175 / 200 / 225 / 250 / 275 / 300 cm

Parapety wewnęrzne z konglomeratu marmurowego

Aglomarmur jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa. Występuje w pełnej gamie kolorystycznej a jego jednolitość barwy pozwala na stosowanie na dużych powierzchniach. Dodatkowo aglomarmur daje możliwość tworzenia oraz powielania wzorów i kolorów, co jest jednym z jego podstawowych atutów w aranżacji i dekoracji wewnętrznej. Parapety wewnętrzne z konglomeratu marmurowego przeznaczone są do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Ze względu na różnice w strukturze materiału konglomeraty drobnoziarniste w stosunku do gruboziarnistych mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, o ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie. Fizyczno-mechaniczne właściwości aglomarmuru przewyższają często te charakterystyczne dla kamienia naturalnego. Jest to materiał wytrzymały na uderzenia i ścieranie, odporny na ekstremalne temperatury i lżejszy niż kamień naturalny. Mała absorpcja wody chroni aglomarmur przed poplamieniem i czyni go łatwym w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości.

Wewnętrzne PCV

W naszej ofercie dostępne są parapety wewnętrzne komorowe PCV produkowane przez firmę VOX. Parapety są dostępne w kolorach: biały, marmur, orzech, złoty dąb, mahoń oraz buk. Parapety wewnętrzne komorowe PCV odznaczają się trwałością, odpornością na wilgoć, promieniowanie UV i wahania temperatur, są estetyczne, odporne na zarysowania, niepalne oraz łatwe w obróbce i montażu. Dzięki gładkiej powierzchni są idealne w utrzymaniu czystości. Parapety wewnętrzne są dekoracyjne i dobrze wyprofilowane. Pasują do każdego typu okna.

Stosowane w produkcji PVC bezołowiowe stabilizatory zapewniają doskonałą stabilność obróbki termicznej a tym samym gwarancję zachowania kształtów i wymiarów wszystkich produktów.

Produkcja wszystkich wyrobów Profile Vox zachowuje surowe normy emisji zanieczyszczeń powietrza i wód gruntowych. Dzięki wprowadzaniu nowoczesnych technologii recyklingu, wszystkie wyroby Profile Vox można wtórnie przetwarzać, a ilość odpadów produkcyjnych nienadających się do dalszego wykorzystania jest minimalna i stale się zmniejsza.

Wszystkie produkty Profile Vox są nietoksyczne i trudnozapalne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, czynniki biologiczne oraz większość chemikaliów. Nie zmieniają kolorów, nie korodują i nie pękaja pod wpływem temperatury. Ich wysoką jakość potwierdzają posiadane atesty i aprobaty techniczne.

Atesty i aprobaty techniczne:

– Aprobata techniczna AT-06-0431/2005
– Atest higieniczny HK/B/2690/01/98
– Atest Higieniczny HK/B/2288/01/99

Nakładka PCV

 

nakladka

nakladka

Nakładka parapetowa Profile VOX jest przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem na renowację starych lub zniszczonych parapetów, które np. ze względu na konieczność ograniczenia kosztów remontu nie są zastępowane nowymi parapetami. Oferowane nakładki są estetyczne, trwałe i odporne na zarysowania, niepalne, a także łatwe w obróbce i montażu. Dzięki gładkiej powierzchni są idealne w utrzymaniu czystości.